DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘MESLEK LİSELERİMİZ GELECEĞİN YILDIZLARI’ PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

‘Meslek Liselerimiz Geleceğin Yıldızları’ programı kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı. 
‘MESLEK LİSELERİMİZ GELECEĞİN YILDIZLARI’ PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Mercedes- Benz Türk Anonim Şirketi arasında "Meslek Liselilerimiz Geleceğin Yıldızları” programı kapsamında imzalan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında İlimizde yapılacak çalışmalar hakkında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’a bilgi verildi.

Bilgilendirme toplantısına; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’ın yanı sıra; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Tekdemir, Gelecek Otomotiv Mercedes-Benz Türk Genel Müdürü Aziz Batgi ve Mercedes-Benz Türk Satış Sonrası Hizmet Uzmanı Birol Bilici katıldı.

GENEL MÜDÜR BATGİ: “LABORATUVARLAR, TEKNOLOJİK EĞİTİM İÇİN ÖZEL EKİPMANLAR İLE DONATILIYOR”

Proje hakkında bilgi veren Gelecek Otomotiv Mercedes-Benz Türk Genel Müdürü Aziz Batgi “Türkiye’de eğitimi destekleyen pek çok uzun soluklu projeye imza atan Mercedes-Benz Türk, yeni sosyal sorumluluk projesi ‘Meslek Liselerimiz Geleceğin Yıldızları’ kapsamında, endüstriyel teknik eğitim, okul ve kurumlarının motor bölümlerinin geliştirilmesi amacıyla laboratuvarlarını yeniliyor ve gerekli ekipmanlarla donatıyor. Proje kapsamında, meslek liselerinde laboratuvar koşullarının iyileştirilmesi ve yeniden yapılandırılmasının yanı sıra, teknik ve mesleki eğitim alan öğrencilerin sanayinin beklentilerine cevap verecek nitelik ve donanıma ulaşmaları amacıyla eğitimlerin düzenlenmesine de önemli bir katkı sağlanıyor. Mercedes-Benz Laboratuvarları, teknolojik eğitim için özel ekipmanlar ile donatılıyor ve her okula üzerinde uygulamalı eğitim gerçekleştirilecek birer adet kamyon bağışlanıyor. Ayrıca, okul yöneticileri ve alan öğretmenleri, Mercedes-Benz Türk A.Ş.‘nin yüksek teknoloji ile üretilen modelleri, girişimcilik ruhu ve kalite sistemleri konusunda bilgilendiriliyor” dedi.

İL MÜDÜRÜMÜZ ASLAN: “DİYARBAKIR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR HUSUS VARSA BU DA KALİFİYE İNSAN YETİŞTİREBİLME YETENEĞİDİR”

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aslan ise, “Öncellikle Diyarbakır’da Motorlu Araçlar Teknolojisi alanı olan bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Okul-Sanayi İşbirliği çalışması kapsamında atölye ve uygulama alanı hazırlamak, uygulama aracı tahsis etmek, öğrencilerin teorik ve uygulamalı eğitimlerine destek sağlamak, öğrencilerimizi istihdama hazır hale getirmek üzere müdürlüğümüzü ziyaret eden Mercedes-Benz Türk yetkilisi arkadaşlarıma teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Bizler ülkemizde çok önemli bir yere sahip olan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin etkinliğini arttırmak ve bu çocuklarımızı iş dünyasında istihdamda daha verimli rol almalarını sağlamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Diyarbakır bir sanayi kenti ve bu kentin profesyonel insanlara ihtiyacı var. Bu ihtiyaç okullarımız tarafından karşılanmaktadır. Diyarbakır için çok önemli bir husus varsa bu da kalifiye insan yetiştirebilme yeteneğidir. Okullarımız bu noktada oldukça etkin bir işlev görmektedir. Diyarbakır her geçen yıl daha da gelişen, ekonomisi büyüyen, aktif iş gücü potansiyeli ile göz dolduran bir kent olduğu için mesleki eğitimin işlevi her geçen yıl artmaktadır. ‘Meslek Liselerimiz Geleceğin Yıldızları’ projesi de bu anlamda büyük bir önem arzediyor. Proje kapsamında İlimizde gerçekleştirilecek çalışmalar ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyan öğrencilerimiz kendi alanlarında faydalı çalışmalara imza atacaklardır. Bu değerli çalışmaları için Mercedes-Benz Türk firma yetkililerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum " diye konuştu.

Laboratuvarlara uygulamalı eğitim için birer adet kamyon bağışlayan Mercedes-Benz Türk, okul yöneticileri ve alan öğretmenlerini girişimcilik ruhu ve kalite sistemleri konusunda da bilgilendirilecek.

 

 

 

03-03-201703-03-201703-03-201703-03-2017

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.