DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER DİYARBAKIR'DA

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER DİYARBAKIR'DA

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, incelemelerde ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere ilimizi teşrif ettiler.

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, ilk ziyaretini Valilik Makamına yaptı. Burada Valimiz Sayın Münir Karaloğlu ve beraberindeki heyet, Bakanımız Sayın Mahmut Özer'i makamında ağırladı.

Valilik Makamında basın açıklaması yapan Bakanımız Sayın Mahmut Özer: "Bugün itibarıyla Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyeleriyle belirlemiş olduğumuz herhangi bir vaka veya yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara veren hiçbir okulumuz bulunmamaktadır. Bunu özellikle tekrar etmek isterim. 71 bin 320 okulumuzdan hiçbir okulumuzun tüm sınıfları yüz yüze eğitime ara vermemiştir.

Diyarbakır'da yaklaşık 19 bin sınıfımız-dersliğimiz bulunmaktadır. Sadece 21 sınıfta bir vaka veya yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmiş bulunmaktadır. 19 bin sayısı ile 21'i karşılaştırdığınız zaman oldukça kontrol edilebilir düzeyde süreç devam etmektedir. Bu sene okullarımızı yüz yüze eğitime devam ettirme iradesinden dolayı Covid-19 vakası nedeniyle 14 gün yüz yüze eğitime ara veren tüm sınıflarımızda ilk kez canlı sınıf uygulaması gerçekleşmektedir ve bu sınıflarımızda ihtiyaç duyan öğrencilerimize de valiliklerimiz kanalıyla ücretsiz bir şekilde tabletler ulaştırılmaktadır. Sonuç olarak kurallara riayet ettiğimiz zaman inşallah tüm vatandaşlarımızla çıkmış olduğumuz bu yolda başarılı bir şekilde süreci nihayetlendireceğimize inanıyorum." dedi.

Sadece okullarda değil, okul dışı ortamlarda da Sağlık Bakanlığının belirlediği kriterlere uyulmasının çok büyük, hatta kritik öneme sahip olduğuna işaret eden Bakanımız Sayın Mahmut Özer, bir kez daha vatandaşlara okul dışı ortamlarda sağlık kurallarına uymaları çağrısında bulundu. 

 

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, ilimizdeki ziyaretinde Covid-19 salgını önlemleri sürecinde eğitimin nasıl yürüdüğünü, alınması gereken önlemleri değerlendireceklerini dile getirdi. 

 

Diyarbakır'ın Milli Eğitim Bakanlığı olarak en fazla yatırım yaptıkları illerden biri olduğunu vurgulayan Bakanımız Sayın Mahmut Özer, İl Eğitim Değerlendirme toplantısı yapacaklarını; Vali, milletvekilleri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Diyarbakır'da eğitimin kalitesinin ve yatırımların çeşitliliğinin nasıl artırılabileceğini ve ilave yatırımları görüşeceklerini kaydetti.

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Diyarbakır'da da Valimiz Karaloğlu'nun başlattığı mesleki eğitimle ilgili projelere her türlü desteği Bakanlık olarak vereceklerini dile getirerek "Sayın Valimize, milletvekillerimize, başkanlarımıza, tüm paydaşlarımıza Diyarbakır'da eğitimin kalitesinin artmasına yönelik vermiş oldukları katkılardan dolayı şahsım ve Bakanlık adına en içten şükranlarımı sunuyorum. Aynı zamanda Diyarbakır'da başarılı bir şekilde eğitim süreçlerini yöneten il millî eğitim müdürümüze, ilçe millî eğitim müdürlerimize, okul müdürlerimize ve eğitim sistemimizin en güçlü omurgası olan öğretmenlerimize süreçlerdeki katkılarından, tüm desteklerinden dolayı teşekkür ederim." dedi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.