DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK, İMAM HATİP OKULLARI VİZYON SEMİNERİNDE ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 2023 Eğitim Vizyonunun "Güçlü Öğretmen Güçlü Gelecek" ilkesi doğrultusunda düzenlenen "İmam Hatip Okulları Vizyon Semineri" kapsamında Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, öğretmenlerle bir araya geldi.
MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK, İMAM HATİP OKULLARI VİZYON SEMİNERİNDE ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Seminer öncesinde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Valimiz ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Sayın Hasan Basri Güzeloğlu'nu Büyükşehir Belediyesinde makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Bakanımız ve beraberindekiler seminerin düzenleneceği Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezine geçtiler.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen seminere; Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Valimiz ve Büyükşehir Başkan V. Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Sayın Mustafa Erdem, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Talip Gül, Bağlar Kaymakamı Sayın Nihat Karabiber, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sayın Abdullah Çiftçi, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sayın Ünal Koç, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sayın Murat Beşikçi, İl Emniyet Müdürü Sayın Şükrü Yaman, Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif Yılmaz, Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Cem Gençoğlu, Diyanet İşleri 17. Başkanı ve İslam Düşünce Enstitüsü Başkanı Sayın Mehmet Görmez, İl Emniyet Müdürü Sayın Şükrü Yaman, İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Feysel Taşçıer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ve yöneticileri, kamu kurum müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün güncel politikaları ve 2023 Eğitim Vizyonunun "Güçlü Öğretmen Güçlü Gelecek " ilkesi doğrultusunda İmam hatip okullarında görev yapan okul yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlanması, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı verilmesi, ortak bir bilinç ve heyecan oluşturarak tecrübe paylaşımlarının sağlanması, eğitim alanında ulusal standartları yakalamak amacıyla eğitim-öğretim hizmetlerinin daha verimli ve nitelikli yürütülmesi, Okullarımızdaki eğitim öğretim uygulamaları ve süreçleri, eğitim yöneticilerinin liderlik ve yönetişim becerilerinin geliştirilmesi amacıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un katılımıyla İmam Hatip Okulları Vizyon Semineri gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hamza Alas'ın okuduğu Kur'an Tilaveti ile program başladı. Valimiz ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Sayın Hasan Basri Güzeloğlu seminerin açılış konuşmasında, ilimizde eğitim çıtasının her geçen gün arttığını ifade ederek bu tür programların ilimizde gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un konuşmasının ardından 17. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 'Gençlik Bağlamında Din Eğitimi Veren Kurumlarımız ve Eğitimcilerimizin Evrensel Sorumlulukları' , Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz 'Bugünden Geleceğe Din Öğretimi Vizyonumuz', Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu "Temel Eğitim ve Geleceğin Eğitimi' konulu birer sunum yaptılar.

İmam Hatip Okulları Vizyon Semineri; İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Din Öğretiminden sorumlu Şube Müdürleri ile İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri idarecileri, İmam Hatip Lisesi Meslek Dersi Öğretmenleri, Rehberlik Öğretmenleri, il merkezindeki tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine yönelik yapıldı.

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

25-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-2020

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.