DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Aslan, Kutlu Doğum Haftası Etkinliğine Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, Kayapınar İlçesi Ali Emiri Anadolu Lisesi tarafından organize edilen O’nu Anma ve Anlama konulu Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı. 
Milli Eğitim Müdürümüz Aslan, Kutlu Doğum Haftası Etkinliğine Katıldı

Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Tiyatro Salonunda gerçekleşen etkinliğe; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aslan Özdemir ve İhsan Koç, Milli Eğitim Şube Müdürü Necdet Güler, Okul Müdürü Murat Sancar, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

ASLAN, “GELECEĞİMİZ YAVRULARIMIZA EMANET”

Okul Müdürü Murat Sancar´ın teşekkür konuşmalarının ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, “Bugün burada Yüce Rabbimizin, ‘Sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım’ iltifatına mazhar olan ve zülüm ile küfrün haddi aştığı dönemde tüm âlemlerin üzerine güneş gibi doğan Allah Resulünün doğumunu kutlamak üzere toplanmış bulunmaktayız. Hangi makam ve mevkide olursanız olun, hangi meslekte olursanız olun, hangi ortamda olursanız olun eğer yüreğiniz insan sevgisiyle doluysa; o zaman gerçek anlamda mesut yaşamış olursunuz. Değerli öğretmen arkadaşlarım, Diyarbakır sınırlarında yaşayan tüm öğretmenlerimiz; geleceğimiz elinizdeki bu yavrularımıza emanet. Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimiz sizlere emanet. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki; sevginizi veremediğiniz öğrencilere bilginizi asla veremezsiniz. Biz çocuklarımıza her şeyden önce insanı sevmeyi öğretmeliyiz. Yüreği ve gönlü sevgi dolu bir nesil yetiştirmeliyiz. Bunun yolu da bu yavrularımızı, bu gençlerimizi sevmekten onlara hoşgörülü yaklaşmaktan geçmektedir. Sınıfa girdiğinizde okulun bahçesinden içeri girdiğinizde bir öğrenciyle göz göze geldiğinizde, bir öğrencinin omuzuna elinizi koyduğunuzda Allah rızası için insanlık namına kendi öz kardeşiniz için, kendi yavrularınız için neyi hayal ediyorsanız, nerede olmasını hayal ediyorsanız bu çocuklarımızın da orada olmasını hayal ettiğimiz sürece gerçek anlamda görevinizi yapmış olursunuz. Kendi kardeşlerinize ve yavrularınıza gösterdiğiniz sevgi ve hoşgörüyü bu çocuklarımıza verdiğiniz zaman gerçek görevinizi yerine getirmiş olursunuz. Bu vesile ile bütün öğretmenlerimizin, velilerimizin bu yavrularımızı gelecekte en güzel yerlerde görmesini Yüce Allah’tan diliyorum” şeklinde tamamladı.

 

 Program, konuşmaların ardından öğrenciler tarafından okunan şiirler, Türkçe-Kürtçe ilahiler ve O’nu Anlamak konulu konferansın ardından son buldu.

(Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

27-04-201627-04-201627-04-201627-04-201627-04-201627-04-201627-04-201627-04-201627-04-2016

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.