DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ KARATE ANTRENÖRLERİ, İL MÜDÜRÜMÜZ ASLAN’I ZİYARET ETTİ

Türkiye’de ve uluslararası karate müsabakalarında büyük başarılara imza atan eski Milli karateci antrenörleri, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’ı makamında ziyaret etti.
MİLLİ KARATE ANTRENÖRLERİ, İL MÜDÜRÜMÜZ ASLAN’I ZİYARET ETTİ

Diyarbakır Karate il Temsilcisi ve Milli Karate Antrenörü Ahmet Yazar, Diyarbakır Gençlik Spor Kulübü Başkanı Şeyhmus Kızılaslan ve eski Milli karateci antrenörlerinden oluşan Vetaranlar Karate takımı, İl Milli Eğitim İl Müdürümüz Aslan’ı makamında ziyaret etti.

Diyarbakır Karate il Temsilcisi ve Milli Karate Antrenörü Ahmet Yazar, okul sporların da vermiş olduğu desteklerinden dolayı İl Müdürümüz Aslan’a teşekkür ederek, “Diyarbakır’da karate sporu yapan sporcularımız bizlere ülkemizi ve ilimizi temsil etme gururu yaşattılar. Bizler de sporcularımızla birlikte hem bu başarılarımızın mutluluğunu sizlerle paylaşmak, hem de bizlere bu başarı serüvenindeki özellikle Okul sporların da bizlere büyük destekleri olan il Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’a Karate sporuna vermiş oldukları emeklerinde ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi

ASLAN: “BİR SPORCU İÇİN YETENEK KADAR AHLAK DA ÖNEMLİDİR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Aslan ise, “Sizler eski Milli takımlarda Karate sporu yapan şimdi ise gelecekteki gençlerimizi topluma iyi bir birey yetiştiren antrenörler olarak kentimizi ve bölgemizi karate sporunda en iyi şekilde temsil etmek için çaba gösteriyorsunuz. Eminim ki sizlere gelip sporla tanışan birçok çocuğumuzun hayatında büyük değişimler yaşanmıştır. Hangi spor dalı olursa olsun topluma faydalı olan, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutan,  eğitim ve öğretimlerinde de başarılı olan sporcular sizlerin sayesinde Milli takımlara kadar ulaşma imkânı buluyorlar. Bizler elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız ve yapmaya da devam edeceğiz. İnanıyorum ki siz de sporcu gençlerimize hem eğitimlerinde, hem de ahlaki yönden güzel şeyler veriyorsunuz. Çünkü bir sporcu için yetenek kadar ahlak da önemlidir. Bu anlamda sporcu yetiştiren siz antrenör ve hocalarımıza çok işler düşüyor. Gençlerimizi spora yönlendirmekle ülkemiz için, milletimiz için güzel yarınlar inşa etmemiş oluruz. Sizlere ve sporcu geçlerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

 

03-04-201703-04-201703-04-2017

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.