DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE CERABLUS VE ELBAB’A EĞİTİM YARDIMI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Suriye´nin Cerablus ve Elbab kentlerindeki öğrencilere 15 Tır Eğitim Materyalleri yardımı gönderildi. 
MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE CERABLUS VE ELBAB’A EĞİTİM YARDIMI YAPILDI

Bakanlığımız tarafından kardeş kent olarak belirlenen Suriye’nin Cerablus ve Elbab kentlerine İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde 17 ilçe genelinde eğitim malzemeleri, çanta seti, yazı tahtaları, sıra, masa, okul binaları için iç-dış sıva boyası ve gıda giyim yardımları yapıldı.

Yardım konvoyunu uğurlama törenine, Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcımız Sayın Sercan Gökdemir, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

Törende basın mensuplarına açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Aslan,  “Malumunuz olduğu üzere Cerablus ve Elbab’ta bir insanlık dramı yaşanıyor. Biz de Diyarbakır Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 17 ilçemizdeki idarecilerimizin de yoğun gayretiyle savaş mağduru öğrenci kardeşlerimize 15 tır yardımımızı hazırlamış durumdayız. Fakat sınır güvenliği nedeniyle 15 tırımızı aynı anda gönderemiyoruz. Bugün sadece 3 tırımızı gönderiyoruz. Diğer tırlarımız da uygun oldukça çıkacaklar. Tırdaki yardım malzemeleri, öğrenci sıra ve masası, öğretmen masası, kırtasiye yardımı, iç-dış boya yardımı ve giyim yardımından oluşuyor. Bu yardımların toplanmasında gayret gösteren Başta Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy Beyefendi’ye, Vali Yardımcımız Sayın Sercan Gökdemir’e, Sorumlu Şube Müdürüm Ebubekir Ekin’e ve 17 ilçe Milli Eğitim Müdürüme gerçekten yürekten teşekkür ediyorum. Umarız bu yardımlarımızla oradaki kardeşlerimizin yarasına merhem oluruz ”dedi.

Açıklamaların ardından yardım tırları Cerablus’a gitmek için Karkamış sınır kapısına doğru yola çıktı.

 

 09-05-201709-05-201709-05-201709-05-2017

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.