DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ ASLAN’IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ ASLAN’IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı I. Dönemini tamamlamış bulunmaktayız.  İlimizde eğitim gören 460.091 öğrenci bugün karnelerini almanın sevincini yaşıyor. Öğrencilerimiz yarıyıl tatilinde I. dönemi değerlendirme şansı bulacaklardır. Bu vesileyle öğrencilerimizin II. döneme daha dinamik başlayacağına ve gelecekteki hedefleri için daha azimli ve kararlı olacaklarına inanıyorum. Bu süreçte eğitime katkısı olan tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum.

 

Değerli Anne, Babalar ve kıymetli meslektaşlarım;

 

Bizlerin en büyük arzusu ideallerinin peşinde kararlılıkla giden, vatanını seven, özgüvenli, ahlaklı bireyler yetişmesidir. Değişen dünyaya uyum sağlamak, gençlerimizin en üst seviyede yetişmeleri için uygun eğitim ortamları hazırlamak durumundayız. Bu doğrultuda, çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine onların özelliklerini fark etmeye, eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye çalışmalıyız. Çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Onlar geleceğimizin mimarı ve teminatı, ülkemizin aydınlık yarınları ve istikbali olduğu, ailelerinin ve bizlerin öğretmenlerinin en değerli varlıkları olduğu mesajı vermeli, sorumluluk duygularının gelişiminde yön verici olmalıyız.

 

Sevgili Öğrenciler;

 

Bir eğitim öğretim yılı ilk döneminin sonuna geldiniz. Karneniz sizin şahsiyetinizin, insani değerlerinizin ya da zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın belgesidir. Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Tatilinizi bir boşluk olarak değil aksine eksiklerinizi tamamlayacağınız, kitap okuyacağınız, faydalı bilgiler edineceğiniz bir zaman dilimi olarak değerlendirmelisiniz. Başarılarınızın her alanda sürmesini temenni eder, dinlenmiş ve huzurlu bir şekilde okullarınıza dönmenizi dilerim.

                    Hasan ASLAN     

               Milli Eğitim Müdürü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.