DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ ASLAN’IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ ASLAN’IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı I. Dönemini tamamlamış bulunmaktayız.  İlimizde eğitim gören 491.000 öğrenci bugün karnelerini almanın sevincini yaşıyor. Öğrencilerimiz yarıyıl tatilinde I. dönemi değerlendirme şansı bulacaklardır. Geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, bu vesileyle öğrencilerimizin II. döneme daha dinamik başlayacağına ve gelecekteki hedefleri için daha azimli ve kararlı olacaklarına inanıyorum. Bu süreçte eğitime katkısı olan tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum.

Değerli Anne, Babalar ve kıymetli meslektaşlarım;

Bizlerin en büyük arzusu ideallerinin peşinde kararlılıkla giden, vatanını seven, özgüvenli, ahlaklı bireyler yetişmesidir. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Bu doğrultuda, çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine onların özelliklerini fark etmeye çalışmalıyız. Başarı birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir olgudur, başarıya ulaşmada; sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlılık zorunluluğu vardır. Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır. 

Çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Onlar geleceğimizin mimarı ve teminatı, ülkemizin aydınlık yarınları ve istikbali olduğu, ailelerinin ve bizlerin öğretmenlerinin en değerli varlıkları olduğu mesajı vermeli, sorumluluk duygularının gelişiminde yön verici olmalıyız.

Sevgili Öğrenciler;

Bir eğitim öğretim yılının ilk döneminin sonuna geldiniz. Karneniz sizin şahsiyetinizin, insani değerlerinizin ya da zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın belgesidir. Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Tatilinizi bir boşluk olarak değil aksine eksiklerinizi tamamlayacağınız, kitap okuyacağınız, faydalı bilgiler edineceğiniz bir zaman dilimi olarak değerlendirmelisiniz. Okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olarak yetişmeniz, geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemenizi ve başarmanızı sağlayacaktır.

Başarılarınızın her alanda sürmesini temenni eder, dinlenmiş ve huzurlu bir şekilde okullarınıza dönmenizi dilerim.

 

Hasan ASLAN

Milli Eğitim Müdürü

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.