DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. TAŞÇIER'DEN 19 MAYIS MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. TAŞÇIER'DEN 19 MAYIS MESAJI

Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletini muasır medeniyetler seviyesine yükselmesinin ancak Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini öngören, bunun ancak gençlerin omuzlarında yükseleceğine olan inancıyla, bu günü Türk gençliğine armağan ettiğini belirten Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin ve inkılâpların muhafazası ve savunulması görevini, birçok sözünde vurguladığı gibi her zaman inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine vermiştir.

19 Mayıs 1919, ülkemizin en ağır şartlar altındayken dahi milletle bir bütün olmanın ortaya çıkardığı gücü tüm dünyaya göstermesi bakımından eşsiz bir gündür. Dört bir yandan düşmanın esaret altına almaya çalıştığı bir günde, tarih boyunca hiçbir zaman hürriyetinden vazgeçmeyen bir milletin yeniden şahlanışı için ilk kıvılcımın atıldığı gündür bugün.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün her konuda güvendiği ve bugünü armağan ettiği Türk Gençliği; ecdadımızın kahramanlık ve fedakarlıklar sonucu bağımsız kılarak bizlere emanet ettiği vatanımızı, engin tarihinden aldığı güç ve ilham ile çok daha ileriye taşıyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

 

Doç. Dr. Feysel TAŞÇIER

İl Milli Eğitim Müdürü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.