DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DOÇ. DR. FEYSEL TAŞÇIER'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DOÇ. DR. FEYSEL TAŞÇIER'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Toplumların geleceğini inşa eden en temel süreç olan eğitim hayatın her döneminde önemlidir ve bu sürecin mimarları da şüphesiz ki öğretmenlerdir. Ülkemiz; her köşesinde sabırla ve fedakarca görev yapan öğretmenlerimizin omuzları üzerinde yükselmektedir. Bugün farklı alanlarda mesleğini icra eden hemen herkes bir öğretmenin elinde yetişmiştir.

Çocuklarımızın yüreklerine dokunarak onları sevgiyle geleceğe hazırlamaya çalışan, onların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde büyük bir rol üstlenen öğretmenlerimiz ilimizin her noktasında, her kademesinde büyük bir özveri ile görev yaparak yarınlarımızı inşa ediyorlar. Öğretmenlik bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakârlık gerektiren bir meslektir.

Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım'ın yıldönümü olan Öğretmenler Günü vesilesiyle Diyarbakır'da ve ülkemizin dört bir köşesinde görevlerini büyük bir gayret, aşk ve şevkle yerine getiren öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.

Başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor ve bütün öğretmenlerimizin bu güzel gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

 

                                                                                   Doç. Dr. Feysel TAŞÇIER

                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü  

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.