DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT KÜÇÜKALİ'NİN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT KÜÇÜKALİ'NİN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Mukaddes vatanımızın kurtuluşu için verilen çetin bir mücadelenin ardından ilan edilen Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

 

Bütün zorluklara rağmen, aziz milletimizin; vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla, genci-yaşlısı, kadını-erkeği topyekûn inanç ve kararlılık mücadelesi olan Kurtuluş Savaşımız, büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. 

 

Bu önemli zaferin ardından Aziz milletimize emanet edilmiş olan Cumhuriyet, sadece bir yönetim şekli değil, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayan, şanlı tarihimizdeki dönüm noktalarından biri olarak, bağımsızlığımızdan ve hürriyetimizden asla taviz vermeyeceğimizin tüm Dünyaya ilan edilmesi olmuştur.

 

Bugün üzerimize düşen en önemli görevlerden biri, Atalarımızın bizlere miras bıraktığı bu emanete sahip çıkmak ve Türkiye Cumhuriyetini her alanda muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için durmadan çalışmaktır.

 

Bunun için Milletçe en büyük gücümüz kadim medeniyetimizden aldığımız güç ile birlikte, her daim muhafaza ettiğimiz birlik ve beraberlik ruhudur. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek yolumuza devam ettiğimiz sürece hiçbir engel, daha gelişmiş, daha müreffeh ve daha güçlü bir ülke olmaktan bizi alıkoyamayacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere, kanları ile bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

                                                                                                           Murat KÜÇÜKALİ

                                                                                                Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.