DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 2020/2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ DÖNEM SONU MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 2020/2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ DÖNEM SONU MESAJI

Yaşamakta olduğumuz salgın süreci "yeni normal" olarak ifade edilmektedir. Hayatımızın merkezine yerleşen bu süreç öğretmen, öğrenci ve velilerle birlikte tüm eğitim paydaşlarını etkilemiştir.

Belirli dönemlerde sınırlı ve kontrollü bir şekilde yüz yüze eğitime geçilmişse de salgın koşullarından dolayı eğitim kademelerinin bütününde yüz yüze eğitime geçiş maalesef gerçekleşememiştir.

Gerek EBA üzerinden gerekse de farklı uzaktan eğitim yöntemleri ile öğrencilerimiz canlı derslerinin yanı sıra çeşitli kültürel çalışmalara da katılım sağlamışlardır.

İlimiz genelinde okul öncesi, İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde toplam 461.000 öğrencimiz 2020/2021 eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamlamıştır.

Kıymetli Meslektaşlarım; Büyük bir özveri ile çalıştığımız bir dönemi tamamlıyoruz.  Okulların yüz yüze eğitime başlamalarını öğrenciler kadar sizlerin de beklediğini biliyoruz. Yeni şartlara uyum sağlama konusunda gösterdiğiniz azim ve emekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.

Sevgili öğrenciler; tatilinizi salgın tedbirleri çerçevesinde bol bol dinlenerek, ufkunuzu açacak kitaplar okuyarak ve ailenizle birlikte sevdiğiniz işlerle uğraşarak geçirin.

Öğrenci ve öğretmenlerimizin sınıfları dolduracağı, okul bahçelerinin cıvıl cıvıl olacağı günlere kavuşmayı en kalbi duygularımla temenni ediyorum.

Ara tatilin bitiminde sağlıklı günlerde buluşmak, aynı azim ve kararlılıkla kaldığımız yerden devam etmek üzere hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

Yüksel ARSLAN

İl Milli Eğitim Müdürü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.