DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş Yıldönümü coşkusunu, millet olarak hep birlikte paylaşıyoruz.

Cumhuriyet, Anadolu insanının topyekûn verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir.

Türkiye Cumhuriyeti, dün olduğu gibi bugün de belli aralıklarla hain ve karanlık mihrakların girişimleriyle içeriden ve dışarıdan çökertilme girişimlerine maruz kalmasına rağmen, her defasında aziz milletimizin canını dahi ortaya koyarak, birlik ve beraberliği sayesinde bu girişimlerin üstesinden gelmiştir.

En son 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar, millet-devlet bütünleşmesinin en güzel örneklerinden birini vermiştir. Aradan geçen 97 yılda ülkemiz geleceğe daha güvenle bakmaktadır. Demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim ve ulaştırma başta olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmiştir.

Varlığımızın ve geleceğimizin teminatı, bağımsızlığımızın ve cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olan gençliği bilimin ve fennin ışığında geleceğe hazırlamak en temel görevimiz arasında olacaktır.

Cumhuriyetimizi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Yüksel ARSLAN       

İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                                                                        

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.