DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde esarete ve işgale boyun eğmeyen Türk milletinin bağımsızlığına kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nın 29 Ekim 1923'te cumhuriyetin ilanı ile taçlandığı, tarihimizin en şerefli ve gururlu günlerinden cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü coşkuyla idrak ediyoruz.

Cumhuriyetimizin 98 yıllık tarihi, aziz milletimizin bütün zorluklar ve engellemeler karşısında ortaya koyduğu mücadele azmi, güçlü irade ve kararlılık örneği ile dolu, yeniden var olma ve dirilişimizin sembolü olan bir tarihtir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez." sözleri, milletimizin vatanının bütünlüğünü koruma mücadelesindeki azim ve kararlılığının dayanağıdır. Milletimize ışık tutan ve yol gösteren bu düşünce, yüzyıl önce nasıl ki milletimizi Kurtuluş Savaşı'mızda zafere taşıyıp cumhuriyetimize hayat verdiyse bugün de aynı zindelikle milletimizin bağrında muhafaza edilmektedir.

Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri daima hatırlamalı, cumhuriyetin sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde ülkemizi eğitimden sağlığa, insan haklarından sanayileşmeye, demokratikleşmeden ekonomiye her alanda geliştirerek dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olma yolunda emin adımlarla yürümeli,  cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister." diyerek bize göstermiş olduğu yolda ilerlemeliyiz.

Cumhuriyetimizi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum. 

Yüksel ARSLAN

İl Milli Eğitim Müdürü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.