DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN YÜZ YÜZE EĞİTİMİN İLK GÜNÜ MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN YÜZ YÜZE EĞİTİMİN İLK GÜNÜ MESAJI

21 Eylül 2020 tarihi itibariyle yeni bir heyecan ve azimle 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılına başlamış bulunuyoruz. Bugün itibariyle aşamalı ve kontrollü bir şekilde öğrencilerimize kavuşuyor ve yüz yüze eğitime başlıyoruz.

 Tüm Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle okullarımızdaki yüz yüze eğitimlerimiz 23 Mart 2020 tarihi itibariyle yerini uzaktan eğitime bırakmıştı. Bu süreçte bizler öğrencilerimizi çok özledik, öğrencilerimiz de okullarını...

Sevgili öğrencilerimiz,

Uzun bir aradan sonra sizlerle kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizlerinde bu süreçte okullarınızı özlediğinizi biliyoruz, duyuyoruz ve hissediyoruz. Sizlerin içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek sağlıklı bir eğitim öğretim dönemi geçirmeniz en büyük hedefimizdir.

Kıymetli velilerimiz,

Sizler uzaktan eğitim sürecinde bizlerin en büyük destekçisi oldunuz. Bu süreçte her ev bir okul; siz velilerimiz de bu süreçte çocuklarımıza yaptığınız rehberlikle birer öğretmen olarak bizlerin evdeki temsilcileri oldunuz. Bu yeni dönemde en büyük destekçimiz yine sizler olacaksınız.

Değerli idareci ve öğretmen arkadaşlarım

Uzaktan eğitimin kaçınılmaz olduğu bir noktaya geldiğimiz pandemi sürecinde sizler, EBA canlı ders uygulamasıyla ve diğer iletişim kanallarıyla öğrencilerinizle uzaktan eğitim yoluyla buluşup onları bu yeni sürece adapte edebilme noktasında önemli çalışmalar yaptınız. Okulların açılması ile ilgili büyük bir özveriyle yaptığınız hazırlıklar neticesinde öğrencilerinize kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşıyorsunuz.

Okul bahçelerimiz çocuklarımızın mutlulukla koşuşturduğu ve onların yüzlerindeki tebessümle de hepimizin ruhunun ferahladığı günlere kavuşacak olmanın heyecanıyla öğrencilerimizi beklemektedir.

Okullarımız "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Klavuzu" doğrultusunda eğitim öğretime hazır hale getirilmiştir.

Yaşamakta olduğumuz salgın hastalıkla mücadele süreci henüz tam olarak sonlanmadığından sosyal mesafe kurallarına özen göstererek tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize yeni eğitim döneminin hayırlı olmasını dilerim.

Yüksel ARSLAN     

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.