DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERE, BİLİNÇLİ VE GÜVENLİ İNTERNET KULLANIMI EĞİTİCİ EĞİTİMİ

ÖĞRETMENLERE, BİLİNÇLİ VE GÜVENLİ İNTERNET KULLANIMI EĞİTİCİ EĞİTİMİ

Müdürlüğümüz ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) işbirliğinde, 350 bilişim teknolojileri ile psikolojik danışman ve rehber öğretmenimize  "internetin bilinçli ve güvenli kullanımı konusunda eğitim veriliyor.

Büyükşehir Öğretmenevi toplantı salonunda düzenlenen eğitime, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali, Şube Müdürümüz Mürsel Çapras, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu uzmanları Dr. Şahin Bayzan, Klinik Psikolog Gülşah Aksakallı, Sosyolog Aydan Çatak katıldı.

Programın açılışında bir konuşma yapan İl Müdürümüz Sayın Murat Küçükali: "Değerli meslektaşlarım, internetin bilinçli ve güvenli kullanımı, bence günümüzün en önemli sorunu. Okullarımızda, çocuklarımıza vereceğimiz eğitimlerden en önemli konu bence. Sürekli sizler de okullarınızda şahit oluyorsunuz, öğrencilerimizin, gençlerimizin bırakın bizim bile başımıza türlü türlü musibetler geliyor bu internet yüzünden. Parçalanan aileler, sıkıntı yaşayan çocuklarımız, iş işten geçtikten sonra eyvah diyen bir sürü insanımız var. Dolayısıyla bu konunun okullarımızda çocuklarımıza iyi anlatılması gerekiyor. Sizler gönüllü olarak bu işe talip oldunuz. Eğitici eğitmenleri olarak bir eğitim alacaksınız. Ondan sonra da inşallah okullarımızda hem diğer öğretmenlerimize, meslektaşlarımıza hem de çocuklarımıza bu hususta bilinçlendirmeleri yapacaksınız. Ben bu gönüllüğünüzden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum" dedi.

Konuşmanın ardından program, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu uzmanları Dr. Şahin Bayzan, Klinik Psikolog Gülşah Aksakallı ve Sosyolog Aydan Çatak'ın sunumlarıyla devam etti.

2 gün sürecek olan eğitici eğitimi programını tamamlayan öğretmenlere eğitici eğitimi sertifikası verilecek.

17-10-202217-10-202217-10-202217-10-202217-10-2022

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.