DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi Eğitim Ücret Tespiti

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 67. Maddesinde; "Okul öncesi eğitim hizmeti resmî okul öncesi eğitim kurumlarında ücretsizdir. Ancak çocukların beslenme, temizlik hizmetleri ve eğitim programının uygulanmasına yönelik eğitim materyalleri için ücret alınır. Alınacak bu ücret, ücret tespit komisyonunca nisan ayında tespit edilir. 67. Maddenin  (4) bendinde  Komisyon kararı, valiliğin onayından sonra yürürlüğe girer. Belirlenen tavan ücretleri il millî eğitim müdürlüklerince Bakanlığa bildirilir ve il millî eğitim müdürlüğünün internet sayfasından duyurulur" denilmektedir. 

2022-2023 eğitim öğretim yılında, İlimizde bulunan  bağımsız anaokulları ilkokul, ortaokul imam hatip ortaokulları ve imam hatip liseleri vb. resmi okul/kurumlarda  bulunan anasınıfları ile mesleki ve teknik eğitim okulları bünyesindeki uygulama sınıflarında öğrenim gören öğrencilerin  beslenme, temizlik hizmetleri ve eğitim programının uygulanmasına yönelik eğitim materyalleri için alınacak ücret aylık taban ve tavan miktarının belirlenmesi için oluşturulan Müdürlüğümüz İl Ücret Tespit Komisyonu tarafından alınan kararları ekte sunulmuştur.

EK:
1-  İl Ücret Tespit Komisyonu Kararları

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.