DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖSYM Bina ve Salon Güncelleme İşlemleri

Sayın Bina Yetkilisi; ÖSYM Başkanlığınca yapılacak sınavlarda kullanılacak olan bina ve salonların sisteme eklenmesi, bilgilerin güncellenmesi, sınav yapılmasına elverişli olmayan bina ve salonların sistemden çıkarılması için bir çalışma başlatmıştır.

Bu çalışma ile;

1. Sistemde yer almayan binaların sisteme tanıtılması,

2. Sistemde yer almayan binaların salonlarının sisteme dâhil edilmesini,

3. Sistemde yer alan bina ve salonların bilgileri ve kapasitelerinin güncellenmesi amaçlanmaktadır.  

Bina ve salon güncelleme işlemleri Bina Üst Yetkilileri ve Sınav Koordinatörlükleri tarafından ekte yer alan “ÖSYM BİNA BİLGİ KONTROL VE GÜNCELLEME YÖNERGESİ” kapsamında yapılacaktır. Bu süreçte aşağıdaki tabloda belirtilen Bina/Salon İşlemleri Süreci uygulanacaktır.    

 

Yapılacak İşlemler

İşlem Sorumlusu

Tarih Aralığı

Bina Üst Yetkililerinin Sınav Koordinatörlüğünden İşlemler için yetki istemesi ve işlemlerin yapılması

Bina Yöneticisi

Sınav Koordinatörü

01.08.2016

05.08.2016

Sınav Koordinatörlüklerinin yapılan güncellemeleri yerinde kontrol etmesi ve onaylanması

Sınav Koordinatörü

05.08.2016

22.08.2016

ÖSYM tarafından güncellemelerin kontrol edilmesi ve onay işlemlerinin yapılması

ÖSYM

23.08.2016

26.08.2016

- ÖSYM Başkanlığı aday ve salon sayılarını dikkate alarak hizmetli görevlendirmelerinde de değişikliğe gitmiştir.Ayrıca;

- ÖSYM tarafından daha önce gönderilen talimat doğrultunda, binaların kapasite sınırlaması uygulamasında bazı bina ve salonların sistemde yer almadığından bahisle bu sınırlama uygulaması kaldırılmış olup, sistemde yer almayan salonların sisteme eklenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda, bina üst yetkilileri yukarıda verilen takvime göre binalarında bulunan salonları kontrol edecek, salonların tam kapasitelerini sisteme tanıtacak ve eklenmemiş olan sınav salonlarını sisteme dâhil edeceklerdir.  Bina güncellemelerinde güncelleme ile gerçek durum arasında fark bulunması halinde Sınav Koordinatörlükleri sorumlu olacaktır.

- Bina üst yetkilileri salon güncellemelerinde, salon kapasitelerini dikkatle kontrol ederek salonun en uygun kapasitesini belirleyip güncelleme yapmaları gerekmektedir.

- Aday ve görevlilerin sınav sonrasında dolduracak oldukları sınav raporları ile geri dönüş alınacak, yapılacak sınavlarda ilgili binada sınav yapılıp yapılmayacağı konusunda bu bilgiler belirleyici olacaktır.

EK:
ÖSYM Bina Bilgi Kontrol Ve Güncelleme Yönergesi

ÖSYM İl Koordinatörlüğü

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.