DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZELLİKLE KIZ ÇOCUKLARININ EĞİTİME KAZANDIRILMASI PROJESİ (KEP2) FESTİVALİ

Kız çocukların okullaşma oranının arttırılması amacıyla gerçekleştirilen ‘Kız Çocuklarının Eğitimi projesi’’ Diyarbakır ili olarak kız çocuklarının okumasına yönelik Bakanlık nezdinde sürdürülen KEP 2 proje festivali Kayapınar Vehbi Koç İlkokulunda düzenlendi.
ÖZELLİKLE KIZ ÇOCUKLARININ EĞİTİME KAZANDIRILMASI PROJESİ (KEP2) FESTİVALİ

Düzenlenen festivale İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan ASLAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali OK,  Şube Müdürü Ramazan TEKDEMİR, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk ERDAŞ, Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Nurullah ÖNCÜ ve öğrenciler katıldı.

ASLAN: KADINLARIMIZIN EĞİTİMİ ÖNEMLİ

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, projede emeği geçenlere teşekkür ederek, kız çocuklarının okumasının çok önemli olduğunu belirterek, "Dinimizde İlim hem kadına hem de erkeğe farz kılınmıştır. Bu toplantının güzel bir farkındalık yaratacağına inanıyorum. Çalışmaların başarıya ulaşması için okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize çok büyük görevler düşüyor. Karşılaşabileceğiniz her türlü engellerde bizler sizlerin yanında olacağız. Aşamadığınız konularda kapımız sizlere sonuna kadar açık olacaktır" dedi.

"PROJE YOĞUN BİR HIZLA SÜRECEK"

 "KEP1 – ´Kız Çocuklarının Eğitimi Projesi´nin ikinci fazı, KEP 2´de, özellikle kız çocuklarının okula devam oranlarının arttırılması hedefleniyor. Bu çerçevede, okula kaydı yapılan ancak çeşitli sebeplerle devam edemeyen çocukların eğitimlerini sürdürebilmeleri için aileler, eğitimciler, yerel kanaat önderleri ve idareciler nezdinde yoğun bir şekilde çalışmalar gerçekleştirilecek. Yaklaşık iki yıl sürecek faaliyetlerde, on binlerce eğitimci, yerel kanaat önderi, aile ve çocuğa doğrudan ulaşılacak. Saha araştırmaları yapılacak. Eğiticiler eğitilecek, bilgilendirme toplantıları, seminerler, konferanslar, festivaller düzenlenecek. Kent merkezlerinden köylere binlerce aileye ziyaretler gerçekleştirilecek, medya yoluyla geniş kitlelere ulaşılacak"

 

  Proje kapsamında yapılan festival KEP Spot film sunumu, Yenişehir Güzel sanatlar lisesi korosunun seslendirdiği eserler ve Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi kız Halkoyunları ekibinin gösterileriyle son buldu.

                                                                                                                                                                                               Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

29-09-201629-09-201629-09-201629-09-201629-09-201629-09-2016

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.