DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"PANDEMİ DÖNEMİNDE ÖĞRETMEN OLMAK" SEMİNERİ ÇEVRİM İÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİSosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) Başkanı Prof. Dr. Sayın Levent Eraslan, Diyarbakır'daki öğretmenlerle çevrim içi olarak buluştu.

Eraslan tarafından çevrim içi platformlarda 38.'si gerçekleştirilen "Pandemi Döneminde Öğretmen Olmak" adlı seminere yüzlerce öğretmen katıldı. Salgın döneminde mutasyona uğrayan öğrenme-öğretme stillerine yönelik öğretmenlerin yaşadığı sorun alanlarını belirlendiği ve çeşitli önerilerin öğretmenler ile paylaşıldığı seminere, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel Arslan da katılım sağlayarak eğitim alanında gerçekleştirdikleri çalışmalarından bahsetti.

Eraslan tarafından 38.'si gerçekleştirilen "Pandemi Döneminde Öğretmen Olmak" seminerinde öğretmenlerin dijital eğitimde yaşadığı çevrim içi sınıf yönetimi, çevrim içi zaman yönetimi, dijital becerilerin eksikliği, öğrenci ve öğretmen motivasyonu gibi sorun alanlarına değinilerek çözüm önerileri sunuldu.

Eraslan semineri "Hızlı gerçekleşen bu değişimler karşısında strese girmeniz ve kaygılanmanız oldukça normaldir; değişime uyum sağlamak için kendinize zaman verin." sözleriyle bitirdi ve seminer sonunda öğretmenlerin sorularını yanıtladı.

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

06-05-202106-05-2021

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.