DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN VALİMİZ HASAN BASRİ GÜZELOĞLU, 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜVENLİK TOPLANTISINA BAŞKANLIK ETTİ

Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçebilmesi için alınacak tedbirler ve yapılacak planlamalar ile ilgili toplantıya başkanlık etti. 
SAYIN VALİMİZ HASAN BASRİ GÜZELOĞLU, 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜVENLİK TOPLANTISINA BAŞKANLIK ETTİ

Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlık ettiği toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Vali Yardımcısı Mehmet Çağrı Özpolat, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Müftüsü Burhan İşleyen, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar, İl Halk Sağlık Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Diyarbakır  Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu ve Okul Servisleri Oda Başkanı Abdullah Temizkan katıldı.              

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda, Diyarbakır’da 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçebilmesi için alınacak tedbirler ve yapılacak planlamalar görüşüldü. Bu çerçevede; Vali Güzeloğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi;” Büyükşehir Belediye Başkanım, değerli çalışma arkadaşlarım, sevgili basın mensuplarımız; öncelikle hepinize iyi günler diliyorum. Bugün 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılı kapsamında okullarımızdaki güvenlik ve bununla ilgili alınan tedbirler perspektifinde Diyarbakır’ımızda yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaşmak, farkındalık oluşturmak ve bu noktada öğrenci, veli, öğretmen ve yönetici dahil bütün kesim ve paydaşlarımızla ilgili alınan kararları sizlere sunmak üzere bir aradayız.      

440 Bin Öğrencimize 19.937 Öğretmenimiz Eğitim Hizmeti Sunmak Üzere Görevde Olacaklar  

Bildiğiniz gibi 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılına 18 Eylül itibariyle başlıyoruz ama önümüzdeki hafta pazartesiden itibaren uyum eğitimi dediğimiz okullarımızda çocuklarımızın, özellikle 1. sınıfların kaynaşmasını sağlamak, hem de okulların açılış tarihinden önce bir nevi buluşmalarını temin etmek üzere 1 haftalık bir uyum eğitimimiz var. Diyarbakır’da 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılında 1631 okulumuzda 13.962 derslikte şu andaki e-kayıt sisteminde kayıtlı 440 bin öğrencimiz eğitim ve öğretime başlayacak. Takdir edersiniz ki hem genç nüfusun fazla olması hem de bu derece yoğun bir öğrenci kitlesi Diyarbakır’ımız için ve Türkiye için çok önemli bir eğitim ve öğretim sayısıdır. Bu 440 bin öğrencimize 19.937 öğretmenimiz eğitim hizmeti sunmak üzere görevde olacaklar. Ayrıca ilimiz genelinde 3168 yerleşim birimimizden 70.293 öğrencimiz de 5.522 araç ile 351 taşıma merkezi okula taşınarak taşımalı eğitim kapsamında eğitim ve öğretime başlayacaktır. Bu noktada Milli Eğitim Bakanlığı’mızca öğrencilerimize dağıtılmak üzere ilimize gönderilen yaklaşık 6 milyon 500 bin ders kitabının da dağıtıma esas çalışmaları şuan tamamlanmış olup, eğitim yılının başlamasıyla birlikte çocuklarımızın sıralarının üzerinde ve kendilerine eğitim süresince takdim edilecektir.        

Okullar Ve Okullarımızın Çevresinde, Güvenlik Tedbirleri Konusunda Özel Önlem Ve Tedbirler Alındı Ve Alınmaya Devam Edilecek

  Değerli basın mensuplarımız bu yıl İçişleri Bakanlığı’mızın koordinesinde tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de okullar ve okullarımızın çevresinde, bunun özellikle altını çiziyorum, güvenlik tedbirleri konusunda özel önlem ve tedbirler alındı ve alınmaya devam edilecek. Bu noktada Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda bugün tüm Türkiye’de bu saat itibariyle ilçe ve illerde olmak üzere okullar ve çevresi için güvenlik toplantıları yapılıyor. Diyarbakır’da da şuan itibariyle aynı saatte 17 ilçemizde ilçe kaymakamlarımız, ilçelerine bağlı tüm mahalle muhtarları, tüm okul aile birlikleri yöneticileri, tüm eğitim kurum yöneticileri ve buna bağlı olarak güvenlik, sağlık ve benzeri bütün kurum yöneticileri ile kendi koordine ve başkanlıklarında ilçe değerlendirme toplantıları yapıyorlar. Bütün boyutlarıyla okul ve çevresi güvenlik tedbirlerinin planlarını, bu kararların uygulamaya geçecek aşamalarını ve her bir ilçenin varsa özel şartlarını bu toplantıda değerlendirecekler. Bu toplantıda aldıkları kararlarını da Valiliğimize iletecekler, biz bir üst değerlendirme kurulu olarak buradaki arkadaşlarımla bu kararları değerlendirip uygulamaya bizim almamız gereken kararlar varsa onları da almaya ve bunu uygulamaya, taşımaya başlayacağız.      

Bir İnsanın En Değerli Varlığı Çocuklarıdır, En Değerli Varlıklarını Bizlere Emanet Eden Anne Ve Babaların Bu Emanetini En Güzel Bir Şekilde Hem Eğitmek Hem De Yetiştirmek Bizim Temel Ve Asli Vazifemizdir

    Altını çizmek gerekir ki bir insanın en değerli varlığı çocuklarıdır, en değerli varlıklarını bizlere emanet eden anne ve babaların bu emanetini en güzel bir şekilde hem eğitmek hem de yetiştirmek bizim temel ve asli vazifemizdir. Bu açıdan baktığımızda öğrenci için buluşulmasından keyif alınan, gitmek için can atılan ve her anı orada geçirmeyi, okulların unutulmayan bir yer olmasını sağlamak zorunda ve sorumluluğundayız. Milli Eğitim sistemimizin temeli olan özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerine haiz, çağı anlayan ve dünya ile rekabet edebilecek bir bilgi boyutuna ulaşan ve bu noktada yarınlarımızı bugünden, bizden daha iyi şekilde hem hazırlayacak hem de sağlayacak bireylerin, öğrencilerin okullarımızda yetişmesi bu noktadaki hedefimiz ve önceliğimizdir. Çocuklarımızın şüphesiz, eğitim öğretim yılının başlangıcından itibaren sadece okulda değil, evinden okula kadar ki bütün yol, trafik, seyir süresi ve okul çevresi de dahil güvenliklerin sağlanması, her açıdan en ufak bir sorun yaşanmaması da temel önceliğimiz ve çabamızdır. Bu noktada tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de her bir okulumuz için ve bu okulla ilgili perspektifte, bütün bu süreçteki sorumlulukları gerçekleştirmek üzere Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri her bir okul için görevlendirildi. Güvenli eğitim koordinasyon görevlisi görevli olduğu okulun merkez olarak alındığı, okul çevresindeki risk faktörlerinin ortadan kaldırılması gerekliliğini tespit ederek bu noktada gerekirse diğer kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği ve karşılıklı görüşme gerçekleştirecek. Okul müdürü, okul aile birliği, ilçe milli eğitim yöneticileri ve bu noktadaki bütün görevlilere bu konu ile ilgili haftalık, aylık ve dönemsel, raporlar sunacak. Tüm okullar ile ilgili gelecek olan bu değerlendirme raporları yine ilçelerimizde, ilçe kaymakamlarımız başkanlığındaki koruma ve değerlendirme güvenlik kurullarında ele alınacak ve gereğinin ifası koordinasyon için sırasıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’mız dâhil olmak üzere her kurum ile paylaşılacak, bu noktada düzenlenecek olan formlar Polnet üzerinden de Ankara’da bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne düzenli olarak sunulacak ve bu konular doğrudan İl Emniyet Müdürümüz tarafından takip edilecek ve Valilik makamının koordinesinde değerlendirilecektir.      

Sabah Evinden Keyifle Mutlu Ve Okul Sevinciyle Çıkan Bir Çocuğumuzun Bu Sevincinin Ve Okulla Buluşmasının En Ufak Bir Olumsuzluğun Yaşanmaması Temel Hedefimiz Olacak

  İlimiz genelinde tüm okullarımızın ve ilçeler bazında bu noktada ayrı ayrı değerlendirilmesi yapıldı ve güncelleniyor. Bu noktada çocuk şubemiz, asayiş şubemiz, narkotik şubemiz ve trafik şubemiz dâhil bütün şubelerimiz ile birlikte. İl Jandarma Komutanlığı da kendi sorumluluk bölgesinde aynı birimler ve şubeler olarak gerekli tüm bu değerlendirmeleri aynı ölçekte ifa edeceklerdir. Okulların çevresinde okulla ilgisi olmayan, öğrenci ve görevliler dışında hiç kimsenin bulunmamasını sağlayacağız ve bu konuda okulların belli bir çevresinde bu anlamda çok büyük bir özenle çocuklarımızın okula geliş, servisten iniş, okul bahçesine geçiş ve giriş dâhil bütün bu alanlarını denetleyeceğiz, yöneteceğiz. Hiçbir şekilde sabah evinden keyifle mutlu ve okul sevinciyle çıkan bir çocuğumuzun bu sevincinin ve okulla buluşmasının en ufak bir olumsuzluğun yaşanmaması temel hedefimiz olacak.      

Okul Çevresinde Sigara, Alkol Vb Satış Yerlerinin Olması Mümkün Değil, Çocuklara Bu Zararlı, Satışı Yasak Olan Maddelerin Satışının Denetlenmesi, Çok Kesin Ve Karalı Bir Şekilde Uygulamaya Geçecek

 Yine okulun çevresinde sigara, alkol vb. satış yerlerinin biliyorsunuz olması mümkün değil. Bu mesafelerin yasal sınırları dışında da olsa çocuklara bu zararlı, satışı yasak olan maddelerin satışının denetlenmesi, çok kesin ve karalı bir şekilde uygulamaya geçecek. Bu noktada en ufak bir tespit bile çok ağır bir şekilde idari, cezai, adli yaptırıma konu edilecek. Hiçbir şeklide en büyük güvencemiz ve geleceğimiz olan çocuklarımızın geleceğini, sağlığını, beyni ve bedeni gelişmesini felç edecek belki de yok edecek bu tip zararlı alışkanlıkların ve maddelerin okul çevreleri ile ilişkisi nerede olursa olsun kesilecek ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunun ilgili maddeleri gereğince çok açık ve ivedi işlem tesis edilecek. Bu noktada tüm ilgili kurum ve kuruluşlarımızdan ve Ticaret Sanayi Odamız ve Esnaf Sanatkârlar Odamızdan çok yüksek bir duyarlılık ve sorumluluk beklediğimizin altını bir kez daha çizmek istiyorum.    

Eğitim - Öğretim Okul, Bina Ve Yapı Çevrelerindeki Metruk Bina Ve Yapıların Zararlı, Hem Alışkanlıklar Hem De Olumsuz Bir Noktada Etkilerini Gidermek İçin Yıkımı Kararlılığımızdır

  Eğitim - Öğretim okul, bina ve yapı çevrelerindeki metruk bina ve yapıların zararlı, hem alışkanlıklar hem de olumsuz bir noktada etkilerini gidermek için yıkımı ve bunların eğitim çevresinden olumsuzluklarının bertaraf edilmesi kesin bir kararlılığımızdır. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızla da dün koordinemizde ifade ettik. İlçe Belediye Başkanlarımızı da talimatlandırdık. Bu binaların eğitim ve öğretim alanı ve çevresinden bir an önce hem yıkılması hem de uzaklaştırılması bu yıl gündemimizdedir.      

Yasadışı Örgütlerin Uzantılarının, İdeolojik Yansımalarının Ve Faaliyetlerinin Okul, Okul Çevresi, Dışında Ve Öğrencileri Hedef Almasına Asla İzin Verilmeyecek

  Çocukların ruhsal bedensel gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek her türlü yasadışı örgüt, ideoloji ve faaliyetler kesinlikle eğitim kurumlarında ve eğitim kurumlarından başlayarak o alanda asla bulunamayacak. Hiçbir şekilde yansıması, çocuklarla buluşması, çocuklarımıza bu anlamda bir konu yapılmasına izin verilmeyecek. Okul servis araçlarından başlayarak her alan, eğitim ve öğretimin doğrudan hem ilgili hem de sorumlu olduğu alanlardır. Bu noktada kesin ve açık bir kararlılığımız vardır. Çocukların her yönden gelişimini etkilemesine, olumsuz yönde etkilemesine izin vermeyeceğiz. Yasadışı örgütlerin her türlü terör örgütünün uzantılarının, ideolojik yansımalarının ve faaliyetlerinin okul, okul çevresi, dışı ve öğrencileri hedef almasına asla izin verilmeyecek. Bu konuda devletimizin kararı açık ve nettir.      

Özellikle Çocukların Girmesinin Yasak Olduğu Kafe, Bar, Kıraathane Ve Umuma Açık Benzeri Yerlere İşletme Sahiplerinin Çok Büyük Bir Duyarlılık Ve Sorumluluğunu Bekliyoruz

  İnternet ve elektronik oyun salonlarının ders saatlerinde şüphesiz öğrenci bulundurmaması ve öğrenciyle bu hizmeti yapmaması esastır. Bu noktada da alınmış idari kararlar ve yasal zorunluluklar var. Ders saatleri dışında da yaş sınırlandırmalarına uymak zorundalar. Buradan bir kez daha açık ve net kararlılığımızı vurguluyorum. İlgili dernek, oda ve esnaf temsilcilerimiz burada, eğitim yılı başlamadan hiçbir şey, çocukların gelişimini olumsuz etkileyecek, istismar edecek bir şeyin bize izahını yapamaz. Tespit edildiği takdirde en ağır idari ve cezai yaptırımlar uygulanacaktır. Özellikle çocukların girmesinin yasak olduğu kafe, bar, kıraathane ve umuma açık benzeri yerlere işletme sahiplerinin çok büyük bir duyarlılık ve sorumluluğunu bekliyoruz. Bu kendileri için gerekli olduğu kadar eğitim ve öğretim yılımız için de çok öncelikli ve önemlidir. Park, bahçe, kamuya açık alanlarda öğrencilerin madde bağımlılığı ve diğer zararlı tüm alışkanlıklara karşı korunması için koordineli bir şekilde sıkı denetimler yapılacak. Özellikle motosikletli polis timlerimiz ve narkotik suçlarla mücadele birimlerimiz, alanda okulların açılmasıyla birlikte tam anlamıyla bu noktada yoğunlaşacaklar ve özel narko-tim logolarıyla tanınırlıklarını ortaya koyan bir ekip çalışmasıyla, çocuklara dönük böylesi bir sorumluluğu ve farkındalığı artıracaklar. Biliyorsunuz 4 Nisan 2015 te yürürlüğü giren 6638 sayılı Polis Vazife ve Selayet Kanununda, değişiklik yapan kanunumuzda eğitim kurumları ve tesislerine 200 metre mesafede gerçekleşen suçlarda cezalar yarı oranında arttırılıyor artık, ağırlaştırılıyor. Bunun da hem uygulanacağını hem de şüphesiz cezayı yaptırımlar açısından önemli bir unsur olacağını paylaşmak istiyorum.      

Bütün Okullarımız Kent Güvenlik Yönetim Sistemine Kamerayla Entegre Edilerek, 24 Saat Okul Çevresi Ve Güzergahları İzlenecek Ve Denetlenecek

  Özellikle okullar ve çevresinde hali hazırdaki bütün mevcut kamera sistemlerimiz bu yıl çok daha artırılacak. Bütün okullarımız kent güvenlik yönetim sistemine kamerayla entegre edilerek, 24 saat okul çevresi ve güzergahları izlenecek ve denetlenecek. Bu noktada bu yıl her bir ilçemiz Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla öncelikli olan okullarımızdan da başlayarak, kamera sayısını arttıran ve çoğaltan bir planlamaya başladılar. Birçok okulumuzda bu kameralar takıldı ve takılmaya devam ediyor. Çocuklara dokunan ve çocuklarla ilgili olan bütün alanlarda çalışan herkesin genel bilgi kontrolleri, kişisel anlamda geçmiş ilişkileri, sağlıklı olup olmadıkları dahil her şey her boyutuyla çok açık bir şekilde değerlendirilecek.        

Çocuklarımıza Kötü Örnek Olacak Yanlış Bir Model Olacak Tavır Ve Davranışta Bulunan Kişileri Kim Olursa Olsun Çalışmalarına İzin Verilmeyecek

  Okul servis araçlarından, orada çalışan şoförden görevli hostes ablalardan, okul içi kantinde çalışan kantin görevlilerine kadar, bütün bu alanlardaki görevliler bilgi ve buna bağlı tüm boyutları ile değerlendirilecek. Çocuklarımıza kötü örnek olacak yanlış bir model olacak tavır ve davranışta bulunan kişileri kim olursa olsun çalışmalarına izin verilmeyecek. Bir kişi sigara içebilir; yasak olmayan alanlarda, ama okul ve eğitim hayatının alanında hiçbir noktasında çocukların karşısında böyle bir şey gerçekleştirmek şansına sahip değildir ve olmayacak. Ne çocuklarımızı taşıyan okul servis şoförü, ne okul içi görevli herhangi bir kantin ve benzeri görevlisi, böyle bir şeye asla izin vermeyeceğiz.      

Kantinlerde De Sağlıklı Ve Güvenli Gıdanın Çocukların Gelişimini Olumsuz Etkilemeyecek, Sağlıklı Ve Doğal Ürünlerin Sunulması Ve Satılması Bu Yıl Çok Önemle Ve Özenle Üzerinde Durduğumuz Bir Konu Olacak

  Bu arada kantinler demişken kantinlerde de sağlıklı ve güvenli gıdanın çocukların gelişimini olumsuz etkilemeyecek, sağlıklı ve doğal ürünlerin sunulması ve satılması bu yıl çok önemle ve özenle üzerinde durduğumuz bir konu olacak. Obezite, hareketsizliğe, sağlıksız bir beslenmeye konu olan ürünler belli, Sağlık Bakanlığımızın bu anlamda önemli çalışmaları var. İlgili Halk Sağlığı Müdürlüğümüz, Belediyelerimiz, Tarım Müdürlüğümüz yetkilileriyle çok net ve kararlı denetimi gerçekleştirecekler.      

Çocukların Servis Araçlarıyla Okula Sabah Ya Da Öğleden Sonra Ki Eğitimlerinde Gelmeleri, Trafik Ve Şehir İçi Trafikte Okul Servis Araçlarının Seyir Etmeleri Ve Akşam Çocukların Binmeleri Ve Evlerine Kadar, Yakından Trafik Ekiplerimizce Takip Edilecek

  1774 Sayılı kimlik bildirme kanunuyla dediğim gibi bütün bu kişilerin kimlik bilgileri güncellenecek, her konuda anlık değerlendirmeler ani denetlemeler alanda ifa edilecek. Bu noktada okulların başlamasıyla birlikte trafik öncelikli ve önemli çalışma alanlarımızdan biridir. Gerek kent içinde çocukların servis araçlarıyla okula sabah ya da öğleden sonra ki eğitimlerinde gelmeleri, trafik ve şehir içi trafikte okul servis araçlarının seyir etmeleri ve akşam çocukların binmeleri ve evlerine kadar, bunun gerçekleştirilmesi yine taşımalı eğitimde, taşıma merkezlerine, taşıma okullarına trafiğin seyri, güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi çok yakından trafik ekiplerimizce takip edilecek. Okul servis araçları bu anlamda çok sık denetlenecek gerek hız; gerekse çocuklarımızın sayısına göre okuldaki ve servisteki koltuk ve emniyet kemeri bağlanması ve gerekse de şüphesiz bu anlamda okul servis aracı niteliğinin teknik, fenni bütün muayenelerinin yapılması ve buna bağlı olarak bütün ayrıntılarıyla o alanın kontrol altına alınması sağlanacak. Çocukların en önemli risk alanlarından biri, okulların önünde servis araçlarından inmeleri. Bu noktada o çabuk, telaşlı,  tatlı heyecanla inişlerinin kesinlikle kontrol altına alınması sağlanacak;  güvenli bir şekilde inmeleri, onun için uygun bir alan üretilmesi, eğer alan yoksa okul bahçesine sadece servis aracının çocukları indirmek için girip çıkması her bir okulumuz tarafında planlanacak.      

Bir Çocuğumuzun Hayatı Hiçbir Şeyle Karşılaştırılmayacak Kadar Hem Değerli, Hem Önemli, Hem Gereklidir

  Bir çocuğumuzun hayatı hiçbir şeyle karşılaştırılmayacak kadar hem değerli, hem önemli, hem gereklidir. Bakın burada tekrar trafiğe bir farkındalık; trafik konusunda yaşadığımız kayıpları tekrar gündemimize getirerek bu anlamda bir duyarlılık istiyoruz. Geçtiğimiz 10 günlük kurban bayramı tatilinde maalesef yine bütün tedbirlerimize ve geçen yıla göre % 10-15 azalmasına rağmen yüzü aşkın vatandaşımızı kaybettik. En az bir o kadar vatandaşımız da yaralı olarak şuan da sakat ve iş gücü kaybıyla hastanede tedaviye devam ediyor        

Bütün Sürücülerimizin Lütfen Okul Servis Araçlarına Karşı Bir Duyarlılık Göstermelerini Bekliyoruz, Bu Araçların Seyrinde, Bu Araçlar Durup Öğrenci İndirip Bindirdiği Esnada, Lütfen Onlara Hak Ve Şans Tanısınlar, Onlara Pozitif Anlamda Bir Öncelik Tanısınlar

  Değerli arkadaşlarım burada sizin aracılığınızla bir kez daha tüm vatandaşlarımıza ve trafikte araç kullanan değerli kardeşlerime seslenmek istiyorum bu noktada ne olur en ufak bir hatanın en ağır bir bedelle ve hayatla ödendiğini unutmasınlar, trafik kurallarına uyarak, sağlık ve huzur içerisinde varacakları yere kuralların belirlediği sınırlar ve süreler içerisinde yetişmiş ve ulaşmış olsunlar. Aksi takdirde giden hayatın, güden uzvun ve kaybedilen varlıkların telafisi mümkün olmuyor, bu anlamda yarın okullar başladıktan sonra da bütün sürücülerimizin lütfen okul servis araçlarına karşı bir duyarlılık göstermelerini bekliyoruz. Bu araçların seyrinde, bu araçlar durup öğrenci indirip bindirdiği esnada, lütfen onlara hak ve şans tanısınlar, onlara pozitif anlamda bir öncelik tanısınlar. İçerisinde belki sizlerin ve hepimizin çocukları var, trafik güvenliği noktasında trafik ekiplerimiz, emniyet ve jandarma birimlerimiz alanda çok sık denetim yapacaklar ama bu sorumluluğun da tüm sürücülerimiz tarafından sürdürülmesi ve bu noktada bir hassasiyet sergilenmesini beklediğimi de özellikle ifade ediyorum. Değerli basın mensuplarımız bir bütün olarak baktığımızda 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılında bizlere emanet edilen 440 bini aşan öğrencimizi güvenli bir şekilde inşallah 1.631 okulumuzda yarınlara hazırlama heyecanı, çabası ve gayreti içerisindeyiz. Bu noktada bugün konumuz okullarımız, çevresi ve güvenli okul perspektifindeki önlemlerimiz, hayata geçen ve geçecek olan bütün önlemlerle, inşallah Diyarbakır’ımızda huzur ve güven içerisinde bir eğitim ve öğretim yılı geçireceğimizi, her yönüyle sağlıklı, huzur ve güven dolu bir okul ve çevresi olarak çalışmalarımızı gerçekleştireceğimizi belirtiyor, katkıda bulunan bugün burada olan ve her bir ilçemizde bu anlamdaki toplantıların tarafı olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Buradan sevgili öğrencilerimize en içten sevgilerimi sunuyor, onları çok sevdiğimizi, onların bizim en değerli varlıklarımız olduğunu belirtiyor, anne ve babalara da evlatlarını bizlere güvenle emanet etmelerini, onların en değerli varlıklarının bizim de en önemli sorumluluklarımız olduğunu bir kez daha hatırlatıyor, hepinizi bu duygu ve düşüncelerle sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”   Okul çevrelerindeki güvenlik kameraları ve fiziki tedbirlerin durumu, okul çevrelerinde uyuşturucu ve benzeri madde satışına karşı alınacak önlemler, okul servis araçlarında öğrenci güvenliğine yönelik yapılması gereken işlemler, okul kantinlerinde yapılacak olan denetimler ve faaliyetler hakkında karşılıklı bilgi alışverişinin ardından toplantı sona erdi. 08-09-201708-09-201708-09-2017

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.