DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHRİMİZ YENİ BİR EĞİTİM YUVASINA DAHA KAVUŞTU

Hayırsever Fatma Gönül Aksoy tarafından, babası merhum Osman Ocak Nakiboğlu adına yaptırılan, Yenişehir ilçemize bağlı Osman Ocak Nakiboğlu Ortaokulu'nun açılışı yapıldı. Programa Valimiz Sayın Ali İhsan SU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat KÜÇÜKALİ, kurum yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.  
ŞEHRİMİZ YENİ BİR EĞİTİM YUVASINA DAHA KAVUŞTU

 

Açılış programı, protokolün çiçeklerle karşılanmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi bir gösteri sundu. Açılış programı konuşmalarla devam etti.

24 derslikli Osman Ocak Nakiboğlu Ortaokulu'nun yapımını üstelenen hayırsever Fatma Gönül Aksoy'un vekili Prof. Dr. Perran Toksöz: "Nakiboğlu adını yaşatmak adına, Gönül Ablamızın bu okulu yaptırma kararı, hepimiz için bir sevinç ve gurur kaynağı olmuştur. Bu nedenle ben şahsım ve tüm ailemiz adına hem kendileri hem değerli eşleri Enver Özsoy'a teşekkür ve minnetlerimizi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Ardından kürsüye çıkan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat KÜÇÜKALİ: "Sayın Valim, değerli protokol, hayırseverimiz Sayın Fatma Gönül Özsoy Hanımefendi, değerli misafirler, basınımızın güzide mensupları, memleketimizin yüz akı değerli meslektaşlarım ve sevgili öğrencilerim, hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Osman Ocak Nakiboğlu okulumuzun açılış programına hepiniz hoş geldiniz. Sevgili öğrencilerim günaydın, biz sizleri çok seviyoruz, devletimiz de size çok değer veriyor. Sayın Valimiz de çok değer veriyor sizlere. Sizlerin daha iyi ortamlarda daha iyi imkanlarla eğitim almanız, yetişmeniz için, hem devletimiz hem hayırseverlerimiz elinden geleni yapıyor, tüm imkanlarını seferber ediyor. Açılışını yapacağımız okulumuz sizler gibi Diyarbakır'ımızda, Diyarbakır'ımızın okullarında okuyup, uzun yıllar öğretmenlik yapmış, iki dönem de milletvekilliği yapmış Osman Ocak Nakiboğlu adına, değerli evladı Fatma Gönül Özsoy hanımefendi tarafından yaptırıldı. Kendilerine sizler adına, eğitim camiamız adına ve ilimiz adına teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Sevgili öğrencilerim, okulumuz çok ferah, sosyal donatılarıyla ve spor alanlarıyla, bahçesiyle çok güzel bir okul. Sizlere ve ilimize hayırlı olsun. Şu andan itibaren okulumuz sizlere emanet. Okulumuzu gözünüz gibi koruyun, sahip çıkın ve inşallah sizler de buradan mezun olarak, Osman Ocak Nakiboğlu gibi vatanına milletine faydalı insanlar olarak yetişin. Hepinize başarılar diliyorum. Allah zihninizi ve bahtınızı açık etsin. Okulumuza adını verdiğimiz Osman Ocak Nakiboğlu'na Allah'tan rahmet, okulumuzu yaptıran değerli evladı, Fatma Gönül Özsoy Hanımefendi'ye sağlıklı uzun ömür diliyorum. Yapım aşamasında emek veren herkese teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum" dedi.

Daha sonra katılımcılara hitap eden Valimiz Sayın Ali İhsan SU: "Eğitim o kadar önemli bir şey ki dünyada söz sahibi olan ülkeler eğitime çok önem verip üretken ülkelerdir. Bu anlamda Allah'a şükür eğitim ülkemizde hızla gelişiyor ve ilerliyor. Bu çerçevede bugün de önemli bir hizmeti eğitim halkasına ekliyoruz. Fatma Gönül Özsoy tarafından, babası rahmetli Osman Ocak Nakiboğlu adına yaptırılan 24 derslik okulu bugün hizmete açtık. İnşallah bu güzel müessesede ülkemiz, vatanımız, devletimiz ve milletimiz için güzel öğrenciler yetişecek. Onlar da rahmetli gibi ülkesine ve milletine güzel hizmetler verecektir" ifadelerine yer verdi.

 

Konuşmaların ardından Vali Su tarafından hayırsever Fatma Gönül Aksoy'a onur belgesi, Sayın AKSOY tarafından, Sayın Valimiz Su ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın KÜÇÜKALİ' ye plaket takdim edildi.

Okulun açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol tarafından okul binası gezildi ve açılış programı sona erdi.

05-10-202205-10-202205-10-202205-10-202205-10-202205-10-202205-10-202205-10-2022

 

 

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.