DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TELAFİDE BEN DE VARIM" PROGRAMI KAPSAMINDA TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRİLDİMilli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı ve imkan farklılıklarını azaltmak, Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde çocuklarımızın fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla "Telafide Ben de Varım" Programı hazırlanmıştır.

Öğrencilerimizin eğitim hayatına katkıda bulunmak, varsa eksiklerinin tamamlamak adına Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından valiliklerin koordinasyonunda telafi eğitimleri yapılacak.

"TELAFİDE BEN DE VARIM" programı kapsamında; 21 Haziran - 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında başvuru, planlama iş ve işlemleri yapılacak olup, 5 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında eğitim faaliyetleri gerçekleştirilecektir.

"TELAFİDE BEN DE VARIM" programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel Arslan, 17 İlçe Milli Eğitim Müdürleri, ilgili şube müdürleri ve il koordinasyon ekibiyle çevrim içi toplantı gerçekleştirdi. Ardından Valilikte Vali Yardımcısı Sayın Ömer Coşkun başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel Arslan ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Nüammer Uslu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın Cemil Alp, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Rıfai Yıldırım,  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Sayın Mehmet Kesen ve İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Sayın Zülfü Barış Şahin ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Enver Çelikten'in katıldığı toplantıda planlamanın nasıl yapılacağı ve alınacak tedbirler ele alındı.

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

16-06-202116-06-202116-06-2021

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.