DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK YARIŞMALARINDA BAŞARILI PROJELER ÜRETEN ÖĞRENCİLERİMİZ İL MÜDÜRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

TÜBİTAK YARIŞMALARINDA BAŞARILI PROJELER ÜRETEN ÖĞRENCİLERİMİZ İL MÜDÜRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda, kültürel mirasımızın yaşatılması ve genç nesillere aktarılması konusunda Malatya Bölge finallerine katılmaya hak kazanan Cumhuriyet Fen Lisesi öğrencilerimiz ve okul müdürü, il müdürümüzü makamında ziyaret etti.


Bu proje, unutulmaya yüz tutmuş divan şiiri geleneğini günümüz gençleriyle buluşturmayı ve bu zengin kültürel mirası oyunlaştırma yoluyla canlandırmayı amaçlıyor. Diyarbakır Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi öğrencileri Sinem Melek Küçük ve Bahar Şivetoğlu'nun başarılı çalışması, kültürel mirasımızın gelecek kuşaklara aktarılmasında gençlerin potansiyelini ortaya koyuyor. Bu tür projelerin desteklenerek yaygınlaştırılması, ülkemizin kültürel zenginliğinin korunması ve yaşatılması açısından büyük bir önem taşıyor.

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.