DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ AKSOY, TEOG SINAVINDA BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında soruların tamamını doğru cevaplayan 19 öğrenciyi gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ederek, başarı belgesi verdi ve kitap hediye etti.
VALİ AKSOY, TEOG SINAVINDA BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Valilik toplantı salonunda düzenlenen programa Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Vali Yardımcısı Sayın Sercan Gökdemir, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Direk, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Gürgin Uçar, okul müdürleri, öğretmenler, TEOG’da başarılı olan öğrenciler ve velileri katıldı.

 Öğrencilerden Asmin Kaya, Vali Aksoy’a bir buket çiçek takdim etti.

Programda, Vali Aksoy’u bilgilendiren İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, ‘2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 33000 öğrencimiz TEOG sınavına girmiştir. Bu öğrencilerden 19 öğrencimiz soruların tamamına doğru cevap vererek Türkiye birincileri olmuştur. 350 öğrenci ise sadece 1 yanlış yapmışlardır’ dedi.

Eğitimde başarı grafiğini her geçen gün artıran Diyarbakır’ın TEOG sınavında gösterdiği başarıya dikkat çeken Vali Aksoy konuşmasına şöyle devam etti; ‘ Sevgili çocuklar, değerli öğretmen arkadaşlarım, değerli velilerimiz hoş geldiniz. TEOG sınavında ilimizde en üst derecede başarı gösteren öğrencilerimiz ile bir arada olmak, onlara tebriklerimizi iletmek üzere bugün bir aradayız. Ben bütün soruları tam olarak cevaplayan bütün öğrencilerimizi kutluyorum, tebrik ediyorum. Onlara bu imkânı sunan, bu başarılarının arkasında yer alan öğretmenlerine, okul müdürlerine teşekkür ediyorum. En önemli teşekkürü de anne ve babalarına, velilerine ediyorum. Çünkü onların ilgisi desteği olmadan öğrencilerimizin bu başarıyı yakalamaları mümkün olmazdı. Bu boyutuyla da baktığımızda bir bütün olarak herkesin bir katkısı var. En önemlisi bu çalışmaları ortaya koyan siz değerli öğrencilerimiz. Bu anlamda ben hepinize başarılar diliyorum. Sizleri tebrik ediyorum. Bu başarınızın bundan sonraki süreçte de artarak devam etmesi bizim en önemli beklentimiz. Çünkü bizim bulunduğumuz bu koltuklarda yıllar sonra sizler olacaksınız. Bunun için de kendinizi iyi yetiştirmeniz büyük önem taşıyor. Bizler de şu anda yönetici kadrosunda bulunan kişiler olarak, sizlerin en iyi şekilde yetişmesi ve geleceğe hazırlanması konusunda görev ve sorumluluklarımız var. Bu anlamda sizleri ne kadar iyi yetiştirebilirsek görevimizi o kadar iyi yapmış oluruz. Sizlerin bu anlamdaki başarısı bizleri son derece mutlu edecek ve geleceğe daha umutla bakmamıza da fırsat vermiş olacak. Bu yönüyle de baktığımızda sizlerin bu başarısını tekrar kutluyoruz. Başarılarınızın devamını diliyoruz” dedi.

 Vali Aksoy, TEOG Türkiye birincilerine başarı belgeleri ve hediyelerle ödüllendirdikten sonra öğrencilerle sohbet ederek günün anısına toplu olarak fotoğraf çekildi.

 

 

20-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-2017 

 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.