DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ AKSOY, TEOG SINAVINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, 1 milyon 168 bin adayın girdiği TEOG sınavında İlimizden dereceye giren öğrencilere başarılarından dolayı ödül verdi.
VALİ AKSOY, TEOG SINAVINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Ödül töreninde Vali Yardımcımız Sayın Remzi Kattaş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüsamettin Atlı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zülküf Yaman, öğretmen, öğrenciler ve aileleri yer aldı.

Valilik toplantı salonunda öğrencileri ağırlayan Vali Aksoy, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında; “Bugün Milli Eğitim Müdürümüz ile Milli Eğitim Müdürlüğünden sorumlu Vali Yardımcımız bana bilgi verince, başarılı öğrencileri kutlamak, beraber olmak için sizleri buraya davet ettik.  Diyarbakır da TEOG2 sınavındaki 120 sorunun hepsini doğru cevaplayan 16 öğrencimizi tebrik ediyorum. Özellikle okula devam etmeyen öğrencilerimizin hiç olmaması için büyük bir çalışma içerisindeyiz, devamsızlıkları azaltma ve bütün çocuklarımızı okula kazandırma adına büyük bir gayret içerisindeyiz. Diyarbakır’da eğitimdeki başarımızı daha üst noktaya taşımak adına büyük bir çaba sarfediyoruz. Okullarda zaman zaman telafi eğitimleri, destekleyici kurslar açmak suretiyle öğrencilerimizin başarısını arttırmak adına çalışmalar sürdürmekteyiz. Eğitimin aksamaması için yeni okullar, yeni derslikler yaparak fiziki şartların iyileştirilmesini sağlıyoruz. Bütün kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde bu çalışmalarımızı yapmak arzusundayız. Diyarbakır ilimizde yaklaşık 440.000 öğrencimiz var. 20.000’e yakın öğretmenizim var.  Diyarbakır’daki gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için büyük bir gayret içerisinde çalışıyoruz.

Zaman zaman terör olayları nedeniyle çocuklarımızın eğitimlerinde bir takım aksamalar olmuşsa da, onlara telafi edici programlar yaparak eksikliklerini gidermek için çalışmalar yapıyoruz. Sizler Diyarbakır’ın örnek gösterilecek öğrencilerisiniz. Bu bakımdan sizleri ayrı ayrı tebrik ediyorum. İnanıyorum ki bu başarının arkasında sizlerin gayreti kadar, anne ve babalarınız ve öğretmenleriniz gayreti de var. Onlara da teşekkür ediyorum. Onları da tebrik ediyorum. Disiplinli bir çalışma içerisinde bu başarıyı yakaladınız. Sizin bu başarınız Diyarbakır’daki diğer öğrencilerimize de örnek oluşturacaktır. Hedeflediğiniz hangi meslek ise, o mesleği kazanacak çalışmayı gösterip lise eğitiminizde devam ederek başarılı olacağınıza inanıyorum. Ben yeniden sizleri tebrik ediyorum, kutluyorum. Başarılarınızın devamını diyorum” dedi.

Daha sonra öğrencilere birer dizüstü bilgisayar ve yanında çeşitli hediyeler veren Vali Aksoy, günün anısına öğrenciler, aileleri ve öğretmenleriyle toplu fotoğraf çektirdi.

 

(Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

01-07-201601-07-201601-07-201601-07-201601-07-2016

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.