DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Yardımcısı KATTAŞ, DESOB’u Ziyaret Etti

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen İl Hayat Boyu Öğrenme Koordinasyon Kurulu Toplantısında alınan karar gereği Vali Yardımcımız Sayın Remzi KATTAŞ, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB)’ni ziyaret etti.
Vali Yardımcısı KATTAŞ, DESOB’u Ziyaret Etti

Vali Yardımcımız Remzi KATTAŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüsamettin ATLI, Milli Eğitim Şube Müdürü Naif KELEŞ, Halk Eğitim Merkezi müdürleri, Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürleri ile birlikte gerçekleştirilen ziyarette, hem esnaflar ziyaret edildi hem de staj gören mesleki teknik merkezi öğrencilerinin durumları yerinde görüldü. 

Ziyareti değerlendiren Vali Yardımcısı KATTAŞ, “Geçen ay yaptığımız İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısında kararlaştırdığımız üzere DESOB’u ziyarette bulunduk. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız, şube müdürümüz, halk eğitim müdürleri, METEM müdürleri ve Oda başkanları ile ilgili saha da, istihdam sağlayan esnaflarımıza, sanatkârlarımıza ve sanayi sitesine misafir olduk. Amacımız açılan kursların çeşitleri, sektörde karşılıklarının tespiti, öğrenci ve kursiyerlerimizin işyerlerindeki durumları, geleceğe dönük olarak Diyarbakır´ımızın huzuru, ekmek mücadelesi, kaliteli, verimli ve eğitimli işçi ve işverenin piyasa önemi, farkındalık, mal, mamul, üretim, ihracat ve ithalat ile yansımaları konularında fikir alışverişinde bulunduk, konuştuk, sohbet ettik. Bir esnaf çocuğu olarak, çekirdekten yetişme Kayserili bir vatan evladı olarak yaptığımız ziyaretten büyük mutluluk duydum. Diyarbakırımız insanı, esnafı, işçisi huzur istiyor, bereket istiyor, gelecek istiyor, günlük güneşlik zaman dilimi istiyor. Bu potansiyel ve fiili güç ve imkânı alanda müşahede ettik. El ve gönül birliğiyle güzel günlere ulaşacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu. 

Vali Yardımcısı KATTAŞ, stajyer öğrenciler ile de bir süre görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra ziyaretini sonlandırdı.

Mehmet OĞUZ      
Milli Eğitim Müdür Yrd.

11-12-201511-12-201511-12-201511-12-201511-12-2015

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.