DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ SAYIN GÜZELOĞLU, 17 İLÇEMİZDEKİ OKUL MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

VALİMİZ SAYIN GÜZELOĞLU, 17 İLÇEMİZDEKİ OKUL MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başlaması dolayısıyla, Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu 17 ilçemizdeki okul müdürleriyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde bir araya geldi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen toplantıya; Vali ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Bağlar Kaymakamı Sayın Nihat Karabiber, İl Emniyet Müdürü Sayın Tacettin Aslan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Feysel Taşçıer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen toplantıda; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kürsüye çıkan Vali ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Hasan Basri Güzeloğlu; "Okulda öğrencilere birer değer oldukları hissinin verilmesi gerekir. Anne ve babaların temel amaçlarının çocuklarına güzel bir gelecek sağlamak olduğunu, her bir okul müdürümüzün temel eksikliklerinde biz yanında olacağız. Ama sakın ola ki, okulda bağış ve benzeri adlarla çocukların ve ailelerin mağdur edilmesine, haksız bir kuruşun bile masraf edilmesine, gereksiz bir tek harcamanın yapılmasına karşıyız. Net söylüyorum. Burada hiç müsamahamız yok. Anne babayı ve öğrenciyi rencide edecek, mecbur edecek, mağdur edecek hiç bir şey içerisinde, hiç bir okulumuz olmayacak. Bunların bir tek sorumluluğu okumak ve çocuğu üzerinden eğitimine katkı koymak olacak. Diğer sıkıntılarınız var ise biz onların tümünü hal edeceğiz. Geriden gelen yanlış alışkanlıklar varsa, buna bağlı yaşanmışlıklar varsa, bunların bu sene yaşanmasına izin vermeyeceksiniz. Her bir öğrencimizi, okulumuzda güler yüzle karşılayan, ne yaşta olursa olsun onun bir değer olduğunu hissettiren, ama anne ve babasını da bu eğitimin içerisine dahil eden bir ev sahipliğiyle karşılayacaksınız." dedi.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Taşçıer yaptığı konuşmada; "LGS eylem planında, özellikle hafta sonu kurslarımızı okullarımızda müdürlerimizin kontrolü ve şube müdürlerimizin denetimi ile çok sıkı takip edeceğiz. Okullarımızda yürütülen Eğitim- Öğretim faaliyetlerini etkin bir şekilde izlemek, değerlendirmek ve yaşanan sorunları yerinde tespit edip çözüm yolları geliştirmek amacıyla İl Milli eğitim Müdürlüğümüz ve 17 İlçe Milli eğitim Müdürlüklerimizde çalışan yöneticilerimizle bütün okullarımız "Okul Rehberlik ve İzleme Faaliyetleri" adı altında eşleştirilmiştir. Bu eşleştirme gereğince her dönem içinde denetim tarihi ilan edilmeksizin 2'şer kez toplamda 4 defa Okul Rehberlik ve İzleme Faaliyetlerinin raporları tutulup izlenecek ve etkin bir şekilde takip edilecektir. Yöneticilerimiz, baskın türü olmayıp denetlemenin sağlıklı olması için ve ortamında daha sağlıklı denetlememiz için bunu yapacağız. Okul müdürlerimiz okul içerisinde olduğu gibi öğrencinin evine ulaşmasına kadar ki süreci de takip edebilmeli. Çünkü okuldaki her bir öğrenci bizim için değerlidir." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Taşçıer'in konuşmasının ardından okul müdürleri ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduktan sonra toplantı sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

04-09-201904-09-201904-09-201904-09-201904-09-201904-09-201904-09-201904-09-201904-09-2019

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.