DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yapımı Tamamlanan Okul ve Pansiyonlarda İncelemeler Yapıldı

Diyarbakır’da yapımı tamamlanıp eğitim-öğretim yılına yetişen okullar ve pansiyonlarda incelemeler yapıldı.
Yapımı Tamamlanan Okul ve Pansiyonlarda İncelemeler Yapıldı

Vali Yardımcısı Remzi KATTAŞ ve İl Milli Eğitim Müdürü Adnan HURATA yapımı tamamlanıp eğitim-öğretime açılan okulları ve pansiyonları yerinde görerek çeşitli incelemelerde bulundu. 

Bağlar İlçesi’nde bulunan Molla Gürani İlkokulu, Bağlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan incelemelere Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret ELALTUNTAŞ da eşlik etti. 

İlk olarak Molla Gürani İlkokulu’na geçen Vali Yardımcısı KATTAŞ ve İl Müdürü HURATA’yı Okul Müdürü Tevfik PAKDEMİR karşıladı. Karşılamanın ardından okul müdürüyle bir süre görüştükten sonra öğretmenler odasına geçen Vali Yardımcısı KATTAŞ ve beraberindekiler burada öğretmenler ile bir toplantı gerçekleştirdi. 

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü HURATA, “Değerli eğitimci arkadaşlarım 2015-2016 eğitim-öğretim yılı hepimize hayırlı olsun. Vali Yardımcımız ile birlikte sizleri ziyaret edelim ve varsa sorunları yerinde görelim istedik. Bu konuda bizden istek ve talepleriniz varsa iletmenizi istiyoruz” dedi. 

Daha sonra konuşan Vali Yardımcısı KATTAŞ ise, “2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı sizlere, öğrencilerimize, velilerimize hayırlı uğurlu olsun. Umarız hep güzel şeyler olur. Daha güzel ve kaliteli işler yaparak geleceğimizin temellerini oluşturan çocuklarımızın insan haklarına saygılı ve insan onuruna yakışır şekilde güzel bir yaşam sürmelerini el birliğiyle sağlamış oluruz. Bu anlamda siz öğretmenlerimize önemli görevler düşmektedir. Sizlerin de bu görevi layıkıyla yapacağınızdan şüphemiz yoktur. Hepinizin yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından öğretmenler, istek ve taleplerini ilettiler. Öğretmenlerle gerçekleştirilen toplantıdan sonra okulda incelemelerde bulunarak ayrıldılar. 

Daha sonra Bağlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Okul Müdürü Şirvan KILINÇ’ın karşıladığı Vali Yardımcısı KATTAŞ ve İl Müdürü HURATA, burada yapımı tamamlanan pansiyonu ve okulun büyük bir kısmında incelemelerde bulundular. 

Son olarak TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne geçen Vali Yardımcısı KATTAŞ ve İl Müdürü HURATA, Okul Müdürü Ömer YILDIRIM tarafından karşılanarak, burada yapımı tamamlanıp henüz hizmete girmemiş olan pansiyonda gerekli incelemelerde bulunarak okuldan ayrıldılar. 

Gezi ve incelemelerde yüklenici firma yetkilileri de hazır bulunarak, Vali Yardımcısı KATTAŞ ve İl Müdürü HURATA’nın tespit ettikleri aksaklıkların giderilmesi konusundaki notlarını aldılar.

Mehmet OĞUZ        
Milli Eğitim Müdür Yrd.


Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.