DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİLENEN EĞİTİM PROGRAMI TANITIM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bakanlığımız tarafından yenilenen müfredat programının tanıtım semineri İlimizde gerçekleştirildi. 
YENİLENEN EĞİTİM PROGRAMI TANITIM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Bağlar Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen seminere, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’ın yanı sıra Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyup Tanyıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, 17 İlçe Milli Eğitim Müdürü, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, il zümre başkanları ve formatör öğretmenler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından ilk olarak İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Ekin, 2017-2018 Eylül Dönemi seminer takvimi hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra katılımcılara hitap eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, “2005 yılında da bir müfredat değişikliği yapıldı. O müfredat tam olarak tanıtılamadığı için, müfettiş bile anlamakta zorluk çektiği için müfredat değişikliğinin bir ayağı havada kaldı.  Ama şimdi Bakanlığımızın Talim ve Terbiye Kurulunun himayelerinde yeni hazırlanan müfredatı bütün illerimizde, ilçelerimizde, köylerimize varıncaya kadar formatör öğretmenlerimiz tarafından bütün öğretmenlerimize anlatacaklar. İlçe Milli Eğitim müdürlerimiz ve okul müdürlerimiz bu konuyu özellikle takip edecekler. Mesaiyi doldurmak için değil, bütün öğretmenlerimiz yeni müfredatı bu süre içerisinde en iyi şekilde anlamış olacaklar. Bilgi çok hızlı değiştiği için bu değişikliğe bizim de ayak uydurmamız lazım. Bu anlamda Bakanlığımızda da çok büyük değişiklikler ve yenilikler oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye’nin en önemli bakanlığıdır. Bazı okul ziyaretlerimde görüyorum ki 20-30 yıllık öğretmenlerimiz hala eski alışkanlıklarıyla eğitim-öğretime devam ediyorlar. Siz ortaya hangi müfredatı, hangi yeniliği koyarsanız koyun kısmen de olsa bazı öğretmenlerimiz alışkanlıklarından vazgeçmiyorlar. Öğretmenlerimiz kendi alışkanlıklarıyla değil, değişen bilgiye ayak uydurmak için formatör öğretmenler, okul müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri bütün gücüyle çalışmalarını sürdüreceklerdir. Bizzat bizler de bunu sıkı bir şekilde takip edeceğiz. Hiç kimse bu yeni müfredatın anlaşılması ve anlatılmasını konusunu zerre miktarı kadar hafife almayacak. Bu müfredat İlden en ücra köye kadar bütün öğretmenlerimize anlatılacaktır ve uygulaması da sağlıklı bir şekilde sürdürülecektir.

İl Milli Eğitim Müdürü Aslan’ın konuşmasının ardından Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyup Tanyıldız tarafından Yenilenen Eğitim Programlarına ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

 

Yenilenen Eğitim Programları Tanıtım Semineri, sunumun ardından gerçekleşen kokteylle son buldu.

 

06-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-2017

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.