DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yolaltı İlkokulu’nda Kütüphane Açılışı Gerçekleşti

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şubesi´nin uyguladığı, ´Diyarın okuyan çocukları´ projesi kapsamında Yenişehir İlçesi´nde bulunan Yolaltı İlkokulu´nda kurulan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.
Yolaltı İlkokulu’nda Kütüphane Açılışı Gerçekleşti

15 Ağustos günü Diyarbakır´da uğradığı silahlı saldırıda şehit olan polis memuru Tansu Aydın´ın isminin verildiği kütüphanenin açılışına; Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy, İl Emniyet Müdürü Sayın Adnan Taşdan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, Yenişehir Kaymakamı Mehmet Özel, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Cebe, il milli eğitim şube müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yolaltı İlkokulunda düzenlenen programın açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, ülkemizin geleceğinin huzur ve mutluluk içinde olması için en önemli etkenin eğitim olduğunu söyledi. Öğretmen arkadaşlarına da seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Aslan, "Bugün ayağımıza batan dikenler varsa bunlar bizim zamanında ektiklerimizdir ya da eğitemediklerimizdir. Öğretmen arkadaşlarım; kendi kardeşleriniz için neleri yapıyorsanız sınıfınızdaki çocuklara da aynısını yaptığınızda görevinizi layıkıyla yapmış olursunuz. Ben temenni ediyorum ve gayret edeceğim ki okula kazandırılmamış hiçbir öğrenci kalmasın. Hiçbir öğrencimizin gözlerindeki ışık sönmesin. Hiçbir yavrumuzun hayalleri heba olmasın"  dedi.

Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ise Toplum Destekli Polislik Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordineli olarak yürüttüğü “Diyarın Okuyan Çocukları”  projesi kapsamında Bağlar İlçemizde 3 Yenişehir İlçemizde 1 Sur İlçemizde 1 olmak üzere toplam 5 okulda kütüphane kurulduğunu söyleyen Emniyet Müdürü Taşdan bu kütüphanelerin en güzel şekilde donatıldığını ve bu kütüphanelerimize de İlimizde şehit düşen meslektaşlarımızın isimlerinin verildiğini belirtti.

Açılış öncesi konuşma yapan Vali Aksoy ise, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmeleri hepimizin önemli görev ve sorumluluğudur. Çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek, geleceğimize o denli güvenle bakarız. Bu anlamda çocuklarımızın eğitiminde bir aksaklık olmaması adına, bütün kurum ve kuruluşlarımız büyük bir hassasiyet içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle okul çağında olup, okula gitmeyen hiçbir öğrencimiz kalmamalı. Eğitim çağında olup, eğitim almayan hiçbir çocuğumuz kalmayıncaya kadar çalışmalarımızı gayretle sürdürmeye devam edeceğiz. İl Emniyet Müdürlüğümüz, Diyarbakır´da halkın huzur ve güvenliğini sağlaması adına gayret gösteren iç güvenlik birimlerimizden biridir. Diyarbakır´da huzur ve güvenliğin gerçekleşmesi adına faaliyetlerini sürdürürken, maalesef şehitler de verilmekte. Bugün bu okulumuzda, Diyarbakır´da görev yaparken şehit olan polisimizin adını bu kütüphaneye verdik. Hem onun adı yaşayacak, hem de bu kütüphanede okuyan çocuklarımız, kendilerini geleceğe hazırlamış olacak. Amacımız, halkın huzur ve güvenliği, barış ortamı içerisinde, Diyarbakır´da bir yaşam ortaya koymaktır. Bu amaçla da bütün birimlerimiz büyük bir gayret içerisinde çalışmalarını sürdürüyor" şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildikten sonra, Şehit Polis Memuru Tansu Aydın Kütüphanesi törenle hizmete açıldı.

(Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)07-04-201607-04-201607-04-201607-04-201607-04-201607-04-201607-04-2016

07-04-2016

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.